Uroš Tošić ponovo na čelu saveza
- Sportomanija
- May 13
- 2 min read
Updated: May 14
U prostorijama stadiona Radomir Antić održana je Izborna skupština Opštinskog fudbalski saveza Užice na kojoj je izabrano novo rukovodstvo za mandatni period od 2026. do 2030. godine. Za predsednika Izvršnog odbora ponovo je izabran Uroš Tošić, dok su u Izvršni odbor izabrani Ivan Krapetrović, Bojan Marković, Dobrivoje Turudić, Vladan Vićević, Zoran Sokić i Boško Jovanetić.

Sednici je prisustvovalo 18 od ukupno 20 delegata, a nakon konstruktivne rasprave novoizabrani predsednik Uroš Tošić zahvalio se na ukazanom poverenju:

– Veoma sam zadovoljan i zahvalan sam što mi je ponovo ukazano poverenje. Velika mi je čast, jer svi znamo šta predstavlja fudbalsko Užice, iako se to u poslednje vreme pomalo zaboravlja. Imamo dosta problema u klubovima i u samom fudbalu, ali kada pogledamo istoriju, znamo šta je fudbalsko Užice. Nadam se da ćemo svi zajedno poraditi na tome da vratimo Slobodu tamo gde joj je mesto, ali i da pomognemo drugim klubovima i vratimo užički fudbal na nivo na kojem je nekada bio – rekao je Tošić.
Na sednici je istaknuto da savez trenutno posluje sa gubitkom od oko 109.000 dinara, a Tošić je objasnio da je to posledica ispadanja klubova u niže rangove takmičenja:
– Kada klubovi ispadaju u niži rang, automatski su manje članarine i manje takse, što direktno utiče na prihode saveza i finansijsko stanje – naveo je Tošić.
Govoreći o novom sastavu Izvršnog odbora, predsednik OFS Užice istakao je da su uključeni predstavnici većine većih klubova kako bi zajednički radili na unapređenju fudbala u gradu.

U narednom četvorogodišnjem periodu prioritet će biti poboljšanje uslova za rad klubova i saradnja sa višim fudbalskim institucijama.
– Moramo da obavimo sastanke sa čelnicima Fudbalski savez Srbije i regiona, nakon što se završe izbori na svim nivoima. Potrebno je da im predstavimo probleme fudbala u Užicu i nadamo se njihovoj pomoći kako bismo krenuli ka vraćanju užičkog fudbala tamo gde mu je mesto – rekao je Tošić.
Na pitanje šta predstavlja najveći problem užičkog fudbala, Tošić je kratko odgovorio:
– Kao i svuda, finansije. To nije jedino važno, ali je danas nažalost najvažnije-
Na sednici se govorilo i o sudijskim taksama za prijateljske utakmice, zakupu prostorija saveza, kao i potrebi da se zadrže mlade sudije i unapredi saradnja sa klubovima.

Nakon Izborne skupštine održana je i sednica Izvršnog odbora na kojoj je za potpredsednika OFS Užice izabran Ivan Karapetrović, dok je određeno i devet predstavnika saveza za Skupštinu Fudbalski savez Zlatiborskog okruga koja će biti održana drugog juna, najverovatnije u Užicu. Delegati su: Uroš Tošić, Dobrivoje Turudić, Bojan Marković, Ivan Karapetrović, Zoran Sokić, Filip Aksentijević, Nedeljko Masal, Vladan Vićević i Boško Jovanetić.






Comments