top of page

Sloboda ima imperativ pobede

  • Sportomanija
  • May 15
  • 3 min read

U okviru 27. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Gradskog fudbalskog kluba Sloboda gostuju Mladom radniku 1940 iz Radinca. Utakmica od izuzetnog takmičarskog značaja za obe ekipe u borbi za opstanak,  se igra u subotu od 17 h na stadionu u Smederevu.

Do kraja regularnog dela Srpske lige Zapad ostala su još četiri kola, a užička Sloboda nalazi se u veoma teškoj situaciji u borbi za opstanak. Ekipa je trenutno na 13. mestu sa 29 bodova, koliko ima i Sloga iz Požege, na 14. poziciji. Remi u prethodnom međusobnom

duelu dodatno je zakomplikovao njihovu situaciju u završnici prvenstva.

Užičane ovog vikenda očekuje teško gostovanje ekipi Mladi radnik 1940, koja se takođe nalazi u sličnoj situaciji kada je borba za opstanak u pitanju. Trener Slobode, Radmilo Azanjac, ističe da je situacija izuzetno zahtevna, ali da ekipa nema izbora osim da ide na pozitivan rezultat:

-Teška je situacija, mi smo dodatno zakomplikovali našu poziciju nerešenim rezultatom sa Slogom iz Požege, ali idemo protivniku koji je u sličnoj situaciji kao i mi. Mnogo izbora

nemamo, znači sve utakmice koje su pred nama to su praktično baraž utakmice i za nas odlučujuće. Ućinićemo sve da dođemo do pozitivnog rezultata i na kraju do onoga što je krajnji cilj, a to je opstanak u ligi- kaže Azanjac.

On naglašava da Mladi radnik nije nimalo naivna ekipa i da se radi o čvrstom i organizovanom timu koji ima kvalitet:

-Mladi radnik nije nimalo naivna ekipa, i oni se bore za opstanak u ligi. U prethodnom kolu poraženi su na gostovanju u Užicu od Jedinstva Putevi 3:1. Sada će na svom terenu pokušati da se iskupe za taj poraz. Siguran sam da će pružiti jak otpor, s obzirom da se radi o čvrstoj i dobro organizovanoj ekipi. To je iskusna ekipa, igraju kod kuće, imaju kvalitet koji mi respektujemo, ali imamo i mi naše adute koje ćemo probati da pokažemo na toj utakmici. Jednostavno mislim da je došlo vreme da više nemamo nikakvu odstupnicu, nemamo kuda nazad i moramo da se podignemo i izdignemo iznad situacije i pokažemo zašto je Sloboda velika. Svim momcima je to jasno, motivacija je prisutna, oni znaju ciljeve i zadatke i nadam se da će to u subotu biti izraženo. Motiva ima na pretek, i ja se nadam će se taj motiv pretočiti u jednu borbenu i odgovornu igru na terenu i da će rezultat biti pozitivan za nas- još jednom ističe Azanjac.

Novi šef stručnog štaba, kojem će ovo biti druga utakmica na klupi Slobode, i dalje se suočava sa kadrovskim problemima. Pod znakom pitanja za naredni meč su nastupi Veljka Plazinića i Nikole Milekića zbog povreda:

-Nažalost, tokom čitave sezone nas prate ti neki pehovi sa povredama. Zadnju reč pred ovu utakmicu će reći struka, ko će biti spreman, a ko neće, tako da nažalost još uvek ne znamo u kom obimu ćemo i u kom sastavu nastupiti na ovoj utakmici- zaključio je Azanjac.

I mladi Luka Ćirović žali što je Sloboda podelila plen sa Slogom, ali ističe da je to sada iza ekipe i da su svi okrenuti narednom meču protiv Mladog radnika:


-Što se nas tiče, mi smo spremni da damo naš maksimum. Imamo problema sa povredama, ali šta da radimo, koga nema, bez njega se može i mora. Naše je da damo sto odsto od sebe i da ostvarimo najbolji mogući rezultat. Mladi radnik je u istoj situaciji kao i

mi, beže nam samo jedan bod i dobra su ekipa. Imaju kvalitetnih momaka, ali mi ne treba da gledamo njih, već da gledamo sebe. Ako na terenu damo maksimum, rezultat neće izostati. Nije nimalo lako kada imate seriju nerešenih rezultata, ali nova je utakmica, moramo da preokrenemo stvari i hladne glave i srčano uđemo u ovaj meč- poručio je Ćirović.

Comments


bottom of page