top of page

Sjajan nastup AK Autocentar u Ćupriji

  • Milan Andrić
  • 1 day ago
  • 2 min read

Ovogodišnje Otvoreno prvenstvo Centralne Srbije u atletici održano je

u Ćupriji, rodnom gradu proslavljene jugoslovenske i srpske atletilarke Vere Nikolić, Došli su mnogi klubovi i iz ostalih delova Srbije, računajući Beograd i Vojvodinu. U konkurenciji za respekt odličan nastup imao je AK Autocentar iz Bajine Bašte.

FOTO: Milan Andrić
FOTO: Milan Andrić

U konkurenciji mlađih pioinirki i pionira zlatne medalje osvojili su Vasilija Rajaković u skoku uvis, Nemanja Martinović u istoj disciplini, Lazar Mitrović u trci na 200 metara.


FOTO: Milan Andrić                                                 Potpis za foto: Lazar Mitrović
FOTO: Milan Andrić Potpis za foto: Lazar Mitrović

Srebrna odličija pripala su Mariji Čanić u trci na 60 metara Lazaru Mitroviću bacaču kugle. Lana Radivojević stigla je do bronzane medalje u skoku uvis. Četvro mesto zauzeo je Nemanja Martinović u vorteksu, peto Anastasija Stamenić u skoku uvis,sedmo Andrej Stamenić u trci na 60 metaran i osmo Sofija Filipović u skoku udalj. Sofija se takmičila sa dve godine starijim skakačicama. Solidne rezultate imali su i Jana Petrović, Katarina

Petković, Tara Marković i Mihailo Karaklić. I u šatefenim trkama zabeleženi su odlični rezultati. Štafeta 4 x 60 metara u sastavu Anastasija Stamenić, Lana Radivojević, Vasilija Rajaković, Marija Čanić okitila se zlatnom medaljom. Druga štafetna postava zauzela je četvrto mesto. Nju su činile Jana Petrović,Tara Marković,Katarina Petković, Sofija Filipović. I muška štafeta osvetlala je obraz osvajanjem zlatne medalje. Za taj uspeh pobrinuli su se Lazar Mitrović, Mihailo Karaklić, Andrej Stamenić i Nemanja Martinović. Ovu selekciju

priprema i vodi trener Božidar Marković.

FOTO: Milan Andrić                                                                                                 Potpis za foto: AK Atocentar
FOTO: Milan Andrić Potpis za foto: AK Atocentar

-Čestitam našim mladim atletskim nadama .Posebno mi je drago što su i na ovom takmičenju pokazali rezultatima da smo dobro radili i da su vrlo perspektivni. Najviše se radovao Nemalja Martinović pobedi u skoku uvis. Na ranijom takmičenjima obično je osvajao srebrne medalje. Vasilija Rajaković po treći put u ovoj godini pobedila je Sofiju Topić, mlađu setru Angeline Topić, koju trenira njen otac Dragutin, svetsko atletsko i trenersko ime-kaže profesor Božidar Marković.

Autocentar je imao vredne rezultate i u konkurenciji starijih juniorki. Jelena Milanović zauzela je drugo mesto u skoku udalj. U istoj disciplini bronzanu medalju osvojila je Nina Karadarević. Vodio ih je i pripremao profesor Jovan Đurić.

Comments


bottom of page