Pobeda za povratak na vrh tabele
top of page
  • Zorica Irić

Odbojkašice Jedinstva su na gostovanju u Beogradu, savladale odličnu istoimenu ekipu domaćina rezultatom 2:3 (26:24, 19:25, 25:22, 18:25, 13:25). Ovo je veoma važna pobeda, jer su Užičanke sada ponovo na vrhu tabele, pošto su odbojkašice Novog Sada, direktan konkurent za ulazak u Super ligu,  izgubile na gostovanju u Valjevu.

Posle utakmice Vladimir Medenica, terener Jedinstva nije krio oduševljenje:

-Meč smo počeli veoma motivisano i u toku cele utakmice energija i motivacija nisu manjkale. Mogu slobodno da kažem da smo ispravili sve ono iz prethodnih mečeva, od pristupa i motivacije, do timskog duha. Servis je takođe na ovoj utakmici mnogo bolje funkcionisao. Ostaje žal za prokockanim trećim setom koji smo vodili 17:10, gde smo našim greškama dozvolili da nas protivnik stigne na 22:22, i preokrene set u dramatičnoj završnici, gde smo bili potpuno zbunjeni i bez odgovora. Ono što raduje jeste što smo posle tako izgubljenog seta usepli da izdržimo egal igru u četvrtom i odvojimo se u drugoj polovini seta i pokažemo karakter. Peti set, uvek kockarski, sa puno drame i stizanja rezultata, ali i ovog puta smo i peti set prelomili u svoju korist.