top of page
  • Zorica Irić

Pobeda odbojkašica Jedinstva u Valjevu

Posle neočekivanog poraza u derbiju prošlog kola protiv ekipe Novog Sada, odbojkašice užičkog Jedinstva brzo su se oporavile i vratile na pobednički kolosek. Efikasno i reklo bi se ekspresno,  one su u Valjevu savladale istoimenu ekipu maksimalnim rezultatom 0:3 (25:21, 25:23, 25:8). Ovo je njihova 13 prvenstvena pobeda.

Posle utakmice Vladimir Medenica trener Jednstva je istakao da je zadovoljan rezultatom, ali ne i celim tokom utakmice:

-Prvi set smo zapoečli stegnuto i očigledno još uvek pod utiskom prethodne utakmice. Dozvolili smo protivniku rezultatsku prednost koju smo stigli tek krajem tog prvog seta i u egal zavrsnici bili strpljivi i manje grešili. Drugi i treci set smo započeli nesto bolje nego prvi, ali je opet protivnik svaku našu prednost uspevao da uz pomoć publike pristiže i ne dozvoljava nam da se ni na trenutak opustimo. Bili smo vrlo plašljivi u elementu prijema servisa, obzirom da protivnik nije puno napadao servisom. Taj elemenat je morao biti bolji obzirom da puno radimo na tome. Drugi libero Nevena Filipović i mladi primač servisa Sofija Mušicki su iskoristil,e priliku i odigrale veći deo meča i to je pozitivan utisak sa ove utakmice. Važno je da smo meč okončali sa 3:0 i zbog oporavka, jer je prethodna utakmica bila izuzetno iscrpljujuća i psihički i fizički. Nadam se da ćemo posle dugo vremena, od ponedeljka odraditi jednu normalnu trenažnu sedmicu, i vratiti se konačno u neki normalan ritam i da ćemo svi biti zdravi, jer nam je to u prethodnom periodu dosta nedostajalo.- rekao je tener Medenica.

U narednom kolu odbojkašice Jedinstva na svom terenu dočekuju Panoniju iz Bačke Palanke.