top of page

Pobeda daje optimizam

  • Sportomanija
  • May 24
  • 3 min read

U okviru 28. kola Srpske lige Zapad fudbaleri užičkog GFK Sloboda dočekuju ekipu Polimlja iz Prijepolja u meču od izuzetnog značaja u borbi za opstanak. Utakmica se igra u

ponedeljak, 25. maja, od 20 h na stadionu Radomir Antić.


Sloboda se nalazi u veoma nezavidnoj situaciji na tabeli. Užičani su trenutno na 12. mestu sa 32 osvojena boda, ali je pobeda u prethodnom kolu na gostovanju protiv Mladog Radnika 1940 rezultatom 1:3 od izuzetnog značaja vratila nadu i optimizam pred odlučujuće mečeve do kraja prvenstva. Trener Slobode Radmilo Azanjac ističe da je ekipa

napravila važan korak ka ostvarenju cilja:

-Važna pobeda, teška utakmica, vrlo važan korak u ostvarivanju cilja. Dosta toga je na utakmici funkcionisalo, dosta toga su momci sa treninga odradili i na utakmici i sa te strane ja sam zadovoljan. Naravno, ima mnogo stvari sa kojima nisam zadovoljan, treba još rada, discipline i svega onoga što utakmica mora da traži. Imamo dovoljno vremena da do utakmice sa Polimljem ispravljamo nedostatke- rekao je Azanjac.

Zbog odigravanja utakmica polufinala i finala Svetskog prvenstva u fudbalu za gluve do 23 godine, koje će biti odigrane na stadionu Stadion Radomir Antić, fudbaleri Slobode će meč protiv Polimlja odigrati u ponedeljak od 20 časova. Iako su Prijepoljci praktično već jednom nogom u nižem rangu, u Slobodi nema opuštanja. Svesni su da je i njima ova utakmica „biti ili ne biti“ u borbi za opstanak:

-Takve utakmice koje su na papiru unapred dobijene obično se desi da su najteže za igru i to je jedan momenat na kome smo dosta radili ovih dana. Razgovarali smo sa igračima, oni moraju da budu svesni da je naša svaka utakmica baraž utakmica, da je prelomna, da je značajna. Tako da pristup mora biti maksimalan kao da igramo sa ekipom koja se bori za vrh. Odgledao sam prethodnu utakmicu u Prijepolju, tako da imam određene utiske o toj ekipi i videćemo do te utakmice kako ćemo se mi organizovati, kako ćemo

igrati i nadam se da će to biti jedna od tri utakmice koje ćemo rešiti pozitivno i prići toj mirnoj luci- zaključio je Azanjac.

Posle duela sa Polimljem, fudbalere Slobode do kraja prvenstva očekuju još dva izuzetno teška ispita – gostovanje Takovu i za kraj gradski derbi sa Jedinstvom Putevi. Računica za opstanak je jasna– Užičani više nemaju prostora za grešku:

-Matematika raznih ima, ne možemo se oslanjati ni na koga drugog, jedino moramo gledati u svoje dvorište i to mislim da je jedino ispravno i jedino normalno. Ići ćemo utakmicu po utakmicu i svaku utakmicu probati da rešimo u našu korist i da na taj način ostvarimo zacrtani cilj. Ako nam neko pomogne nekim rezultatom koji nama ide na ruku, to je plus, a ovako mi sa tri pobede rešavamo naš status opstanka. Možda u nekim varijantama i ne

moraju tri pobede, ali mi ćemo se truditi da damo sve od sebe da to budu sve tri pobede- istakao je Azanjac.

Prvotimac Slobode Ivan Šunjevarić ističe da je trijumf u Prijepolju mnogo značio ekipi:


-Pobeda je pre svega bila zaslužena. Igrali smo dobro, bili smo složni svih 90 minuta, borili smo se i stigli do tri jako važna boda. Mislim da je utakmicu presudilo to što smo u ranoj fazi utakmice dali dva gola i možda čak i onaj treći gde smo, mogu da kažem, imali sreće- rekao je Šunjevarić.

Bitka za opstanak se nastavlja već u ponedeljak kada u Užice stiže Polimlje:

-Biće jako teška utakmica. Borba za opstanak se nastavlja, ali ja mislim da posle ove pobede u prethodnom kolu sada ulazimo sa još više samopouzdanja. Prvo što smo domaćini, drugo što smo rešeni da sve utakmice do kraja rešimo u svoju korist i šta bude

– biće, videćemo. Protiv Polimlja očekujem još veću podršku sa tribina posle ove pobede. Mislim da smo malo podigli publiku na noge i biće mnogo bolja atmosfera nego do sada- zaključio je mladi prvotimac Slobode.

Comments


bottom of page