top of page

Bez rezultatskog pritiska u Prijepolju

  • Sportomanija
  • May 16
  • 2 min read

Fudbaleri Jedinstva Putevi u 27. kolu Srpske lige Zapad gostuju u Prijepolju, ekipi Polimlja . Nakon što su u prethodnom kolu obezbedili opstanak, Užičani u duel sa pretposlednjom ekipom na tabeli ulaze potpuno rasterećeni. Utakmica se igra u nedelju od 17 časova na stadionu Polimlja.

Foto: Dragan Karadarević Karadara

Nakon što su u prethodnom kolu na domaćem terenu savladali Mladi radnik iz Radinca rezultatom 3:1, fudbaleri Jedinstva Putevi praktično su obezbedili opstanak u ligi. Posle važnog trijumfa, putari sada znatno mirnije i bez rezultatskog pritiska ulaze u završnicu prvenstva, a u ovom kolu gostuju ekipi Polimlja u Prijepolju.

Trener Ivan Janjić ističe da je pobeda u prošlom kolu donela veliko olakšanje ekipi i potvrdu dobrog rada:

-Mogu da kažem da posle jedne teške, za nas veoma bitne utakmice, u kojoj smo ostvarili pobedu koja nam znači veliko olakšanje pred nastavak i završnicu prvenstva, mislim da smo je zaslužili. Odigrali smo jednu od najboljih utakmica u ovom prvenstvu, od prvog minuta. Više smo želeli i bili kvalitetniji protivnik, tako da je pobeda potpuno zaslužena. Nadam se da smo možda i tim bodovima praktično obezbedili opstanak, što je bio glavni cilj u ovom prvenstvu- rekao je Janjić.

Sa trenutne šeste pozicije na tabeli, Užičani putuju u Prijepolje, gde ih čeka ekipa koja se nalazi u donjem delu tabele i bori se za opstanak. Polimlje je pretposlednje i u svaku utakmicu ulazi sa imperativom bodova. Janjić naglašava da se u pripremi utakmice ništa ne menja uprkos položaju rivala na tabeli:

-Kod nas se ništa neće promeniti. Kao i do sada, svaku utakmicu spremamo normalno i po planu i programu. Mislim da će biti jedan dobar i lep ambijent na kvalitetnom terenu. Verujem da ćemo se i ovog puta prikazati prijepoljskoj publici u najboljem svetlu i da će imati šta da vide od ekipe Jedinstva, zaključio je Janjić.

Foto: Dragan Karadarević Karadara
Foto: Dragan Karadarević Karadara

Užičani i dalje imaju manjih problema sa sitnim povredama, ali u klubu očekuju da će svi igrači biti spremni do nedelje.

Važnost prethodne pobede ističe i Lazar Bralušić, koji naglašava da ekipa u završnicu prvenstva ulazi rasterećenije:

-Posle pobede na domaćem terenu od 3:1 i osvojenih veoma važnih bodova, u ove poslednje četiri utakmice ulazimo opuštenije, da igramo sa svima i da se nadigravamo- rekao je Bralušić.

On ipak upozorava da ih u Prijepolju očekuje težak duel, jer je Polimlju svaki bod od presudnog značaja u borbi za opstanak:

-Oni se i dalje nadaju opstanku, tako da nas čeka tvrda i teška utakmica. Mi idemo tamo po sva tri boda. Moramo da uradimo sve isto kao i kod kuće, angažovano, od prvog minuta, da damo maksimum, i verujem da će rezultat doći- poručio je na kraju razgovora Bralušić.

Comments


bottom of page